Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Haziran Faaliyet Raporu
01Tem2013

Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Yılı Haziran Ayı Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

(14 BÖLGE)

2013 YILI HAZİRAN AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

 

1-) Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi ile Kızılay yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda Kan Bağışı Organizasyonu düzenlenmiştir.

2-) Bölgemizde yabani otlarla ilgili ilaçlama çalışmaları başlamıştır.

3-) EGO otobüslerinin 1. ve 13. bölgelerden de geçmesi için Site Yönetim Ofislerine bırakılan toplam 213 adet dilekçe 24.06.2013 tarih ve 20513 evrak giriş sayısı ile EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na teslim edilmiştir.

4-) Yapracık TOKİ Konutlarına ulaşımı rahatlatacağı öngörülen TAYMEK'ten- Yapracık Köyiçi - Yapracık TOKİ'ye gelen yolun yapılması için imza kampanyası düzenlenmiştir.

5-) 9. Etapta bulunan 32 derslik Sezai KARAKOÇ ve 14. Etapta bulunan 24 derslik Şehit Kara Pilot Üsteğmen Tahsin BARUTÇU Liselerinin 2013-2014 Eğitim-öğretim döneminde açılması yönünde resmi yazılar ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmiştir.

6-) 10.Etaba bağlı olan camii Şeyh Şamil Camii ismi ile Müftülükte kayıtlara alınmış olup, abonelik işlemeleri ile birlikte Ramazan ayında hizmete açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir.

7-) Bitkisel ve yapısal peyzaj kontrolleri bölge genelinde yapılmış olup, eksiklikler ve yapılması gerekenlerle ilgili firmalara bilgi verilmiştir.

8-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemlerinin montaj çalışmaları 4 bölgede tamamlanmış olup, diğer bölgeler için çalışmalar devam etmektedir.

9-) Bloklarımızda, sığınaklar, hidrofor daireleri merdiven altları, bina çevresi lagar kapakları, pissu süzgeçleri, vs. halk sağlığı ilaçlaması 3. kez yapılmıştır.

10-) Bölgemizde EGO Genel Müdürlüğü tarafından kapalı otobüs durakları montaj çalışmaları tamamlanmıştır.

11-) Tüm bölgede bulunan ortak alanlarımızdaki eksikliklerin giderilmesi için yüklenici firmalar ile görüşülmekte, TOKİ İzleme Kabul Dairesi ve Uygulama Dairesine yazılı dilekçe ile başvuru yapılmaktadır.

12-) Bütün etaplarımız için Site sakinlerimizin faydalanacağı Fitness/spor aletlerinin sitemize kazandırılması için İlçe Belediyeleri ve Büyükşehir belediyesi ile görüşmeler devam etmektedir.

13-) Yapılan görüşmeler sonucu Büyükşehir Kent Estetiği temizlik araçları ile anayollarda orta kaldırım kavşak temizlikleri gece geç saatlere kadar sürekli yapılmaktadır.

14-) Tüm bölgelerimizde personel iş güvenliği eğitimi, risk analizi, acil eylem planı ile ilgili çalışmalarımız tamamlanmış olup sertifikalar teslim alınacaktır.

15-) Blok temizlikleri, otopark temizlikleri ve her akşam saat: 20:00 çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır. Çöp konteynerleri ilaçlanmıştır.

16-) Türk Telekom fiber optik kablolama çalışmaları bitmiş olup, abonelik işlemleri başlamış, telefon ve internet erişiminden faydalanmaya başlanılmıştır. Bölgemizde Türk Telekom Başmüdürlüğü tarafından mobil abone merkezi konuşlandırılmış abone olacak site sakinlerimiz Yapracık bölgesinden abonelik işlemlerini yaptırmaktadırlar.

17-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

18-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

19-) Yükleniciler tarafından Güneş enerjileri kolektörlerine antifriz yüklenerek daha tasarruflu sıcak su kullanmak için devreye alma çalışmaları başlatılmıştır.

20-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi kurulabilmesi için keşif ve metraj çalışmaları yapılarak ihale yapılmak üzere teknik şartname hazırlanmıştır.

 

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.

 

 

TEKNİK EKİP HAZİRAN 2013 ÇALIŞMA RAPORU

1-) Sondaj suyu ile peyzaj sulama hattı 113 blok etrafında sulama yapıyor.

2-) 97 Adet uydu arızası giderilmiştir.

3-) 76 Adet Hidrofor arızası giderilmiştir.

4-) 134 Adet sıcak su arızası giderilmiştir.

5-) 63 blok iç aydınlatma ve yangın alarm arızaları giderilmiştir.

6-) 54 blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayaç yağlaması yapıldı.

7-) 4 bölgede 80 adet çevre aydınlatma sistemi arızası giderilmiştir.

8-) Şifrematik çalışmaları 2-7-10 ve 14. Bölgelerde tamamlandı.

9-) Güneş enerji panelleri 1-2-4-6-8-9-10-11-12 ve 14. Bölgelerde tamamen 13. Bölgede de 9 blok da devreye alınmıştır.