Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Temmuz Faaliyet Raporu
01Ağu2013

Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Yılı Temmuz Ayı Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

(14 BÖLGE)

2013 YILI TEMMUZ AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

1-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi kurulabilmesi için ihale yapılmış olup, ihale onay sürecine geçilmiştir.

2-) Bölgemizde henüz yapımı tamamlanmış Sağlık Kuruluşu olmadığından dolayı geçici olarak Aile Sağlığı Merkezi kurulması için girişimde bulunulmuştur. Tüm bölge bazında ortak bir alana konuşlandırılması için bölge-blok belirleme çalışmaları devam etmektedir.

3-) Su depolarının temizliği ile ilgili piyasa araştırma çalışmaları devam etmektedir.

4-) Bahçe sulama suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılması düşünülen sondaj lokasyonlarını belirlemek için jeofizik etüd yapılması ve gerekli izinlerin alınmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

5-) 10.Etaba bağlı olan Şeyh Şamil Camiinin elektrik ve doğalgaz abonelik işlemeleri ile ilgili yüklenici ve müşavir firmanın çalışmalarını tamamlamasının ardından en kısa sürede hizmete açılacaktır.

6-) 12.Etaba bağlı olan camii Hz. Hamza Camii ismi ile Müftülükte kayıtlara alınmış olup, abonelik işlemeleri ile birlikte en kısa sürede İmam atamasıyla resmi olarak hizmete açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir.

7-) Bitkisel ve yapısal peyzaj kontrolleri bölge genelinde yapılmış olup, ihtiyaç olan bölgeler için Amonyum Sülfat (Gübre) alımı yapılmıştır.

8-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemlerinin montaj çalışmaları 6 bölgede tamamlanmış olup, diğer bölgeler için çalışmalar devam etmektedir.

9-) Bloklarımızda, sığınaklar, hidrofor daireleri merdiven altları, bina çevresi logar kapakları, pissu süzgeçleri, vs. halk sağlığı ilaçlaması 4. kez yapılmıştır.

10-) Yapracık TOKİ Konutlarına ulaşımı rahatlatacağı öngörülen TAYMEK'ten- Yapracık Köyiçi - Yapracık TOKİ'ye gelen yolun yapılması için imza kampanyası devam etmektedir.

11-) Tüm bölgede bulunan ortak alanlarımızdaki eksikliklerin giderilmesi için yüklenici firmalar ile görüşülmekte, TOKİ İzleme Kabul Dairesi ve Uygulama Dairesine yazılı dilekçe ile başvuru yapılmaktadır.

12-) 9. Etapta bulunan 32 derslik Sezai KARAKOÇ ve 14. Etapta bulunan 24 derslik Şehit Kara Pilot Üsteğmen Tahsin BARUTÇU Liselerinin 2013-2014 Eğitim-öğretim döneminde açılacağına ilişkin resmi yazılar gelmiştir.

13-) Yapılan görüşmeler sonucu Büyükşehir Kent Estetiği temizlik araçları ile anayollarda orta kaldırım kavşak temizlikleri gece geç saatlere kadar sürekli yapılmaktadır.

15-) Blok temizlikleri, otopark temizlikleri ve her akşam saat: 20:00 çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır. Çöp konteynerleri ilaçlanmıştır.

16-) Türk Telekom fiber optik kablolama çalışmaları bitmiş olup, abonelik işlemleri başlamış, telefon ve internet erişiminden faydalanmaya başlanılmıştır. Bölgemizde Türk Telekom Başmüdürlüğü tarafından mobil abone merkezi konuşlandırılmış abone olacak site sakinlerimiz Yapracık bölgesinden abonelik işlemlerini yaptırmaktadırlar.

17-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

18-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

19-) Yükleniciler tarafından Güneş enerjileri kolektörlerine antifriz yüklenerek daha tasarruflu sıcak su kullanmak için devreye alma çalışmaları başlatılmıştır.

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.

 

 

TEKNİK EKİP TEMMUZ 2013 ÇALIŞMA RAPORU

1-) Şifrematik çalışmaları 1-2-7-10-11 ve 14. Bölgelerde tamamlandı.

2-) 113 Adet uydu arızası giderilmiştir.

3-) 80 Adet Hidrofor arızası giderilmiştir.

4-) 91 Adet sıcak su arızası giderilmiştir.

5-) 38 blokta iç aydınlatma ve yangın alarm arızaları giderilmiştir.

6-) 87 blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayaç yağlaması yapıldı.

7-) 3 bölgede 68 adet çevre aydınlatma sistemi arızası giderilmiştir.

8-) 1-2-3-4. Bölgelerde Ofis Kameralarının montajı tamamlanmıştır.

9-) 3 adet Caminin ses sistemlerindeki eksiklik ve arızalar giderildi.