Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Ağustos Faaliyet Raporu
01Eyl2013

Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Yılı Ağustos Ayı Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

(14 BÖLGE)

2013 YILI AĞUSTOS AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

 

1-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi kurulabilmesi için yapılan ihale sonuçlanmış olup, kamera montaj çalışmaları başlamıştır.

2-) Yapracık genelindeki ortak kullanım alanları için yapılabilecek çevre düzenleme işleri ile ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile görüşmeler yapılmaktadır.

3-) Yapracık seferleri ile ilgili EGO Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonuç vermiş olup, 24.08.2013 tarihi itibari ile 120 Opera- Yapracık ve 121 Opera-Turkuaz otobüsleri ayrı ayrı yönlendirilmiştir.

4-) Bahçe sulama suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılması düşünülen sondaj lokasyonlarını belirlemek için jeofizik etüd yapılması ve gerekli izinlerin alınmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

5-) 12.Etaba bağlı olan Hz. Hamza Camii için Müftülükten İmam ataması yapılmış olup, yüklenici firma tarafından tamamlanacak olan eksikliklerin ardından elektrik aboneliğinin yapılması ile birlikte resmi olarak açılışı en kısa sürede yapılacaktır.

6-) Yapracık Toki-Sincan otobüs hattı haftaiçi 6, haftasonu 4 sefer olarak düzenlenmiş olup, bölge doluluk oranının artması ile birlikte sefer artışları için EGO ile görüşmeler devam etmektedir.

7-) Bitkisel ve yapısal peyzaj kontrollerinin ardından ihtiyaç olan bölgelerimizde Amonyum Sülfat (Gübre) uygulaması yapılarak yeşil alan çalışmaları devam etmektedir.

8-) Yapracık TOKİ Konutlarına ulaşımı rahatlatacağı öngörülen TAYMEK'ten- Yapracık Köyiçi - Yapracık TOKİ'ye gelen yolun yapılması için imza kampanyası devam etmekte olup, şuana kadar 1035 dilekçe toplanmıştır.

9-) Tüm bölgede bulunan ortak alanlarımızdaki eksikliklerin giderilmesi için yüklenici firmalar ile görüşülmekte, TOKİ İzleme Kabul Dairesi ve Uygulama Dairesine yazılı dilekçe ile başvuru yapılmaktadır.

10-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemlerinin montaj çalışmaları 7 bölgede tamamlanmış olup, diğer bölgeler için çalışmalar devam etmektedir.

11-) Kış ayına geçişte elektrik, mekanik, sıhhi tesisat vb. teknik sistemlerle ilgili tedbir alınması gereken durumlar hakkında teknik çalışma raporu hazırlanmış ve böylece bölge genelinde yaşanılabilecek olası problemlerin azaltılması planlanmıştır.

12-) Yapılan görüşmeler sonucu Büyükşehir Kent Estetiği temizlik araçları ile ana yollarda orta kaldırım kavşak temizlikleri gece geç saatlere kadar sürekli yapılmaktadır.

13-) Blok temizlikleri, otopark temizlikleri ve her akşam saat: 20:00 çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır. Çöp konteynerleri ilaçlanmıştır.

14-) Türk Telekom fiber optik kablolama çalışmaları bitmiş olup, abonelik işlemleri başlamış, telefon ve internet erişiminden faydalanmaya başlanılmıştır. Bölgemizde Türk Telekom Başmüdürlüğü tarafından mobil abone merkezi konuşlandırılmış abone olacak site sakinlerimiz Yapracık bölgesinden abonelik işlemlerini yaptırmaktadırlar.

15-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

16-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

 

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.

 

TEKNİK EKİP AĞUSTOS 2013 ÇALIŞMA RAPORU

1-) 1-2-7-10-11-12-14. Etaplarda şifrematik çalışması tamamlandı.

2-) 105 Adet uydu arızası giderilmiştir.

3-) 8 bölgede 60 Adet blokta Hidrofor arızası giderilmiştir.

4-) 40 Adet blokta sıcak su arızası giderilmiştir.

5-) 3 bölgede 18 adet çevre aydınlatma sistemi arızası giderilmiştir.

6-) 10 blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayaç yağlaması yapıldı.

7-) 6 bölgede 23 adet blokta Güneş Enerji sistemi arızası giderilmiştir.

8-) 1-2-3-4-6-7-8-910-11-12-13. Etaplarda ofis kameralarının montajı tamamlanmıştır.

9-) 4 bölge 28 adet blokta iç aydınlatma arızaları giderilmiştir.

10-)9 Bölge 30 adet blokta kapı arızası giderilmiştir.

11-)3-9 ve 11. Bölgelerde çevre sulama arızaları giderilmiştir.

 

 

 

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi