Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Eylül Faaliyet Raporu
01Eki2013

Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Yılı Eylül Ayı Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

(14 BÖLGE)

2013 YILI EYLÜL AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

1-)Yapracık TOKİ Konutlarına, kameralı güvenlik sistemi kurulabilmesi için yapılan ihale sonuçlanmış olup, Eylül sonu itibari ile 6. bölge ve 13. Bölge hariç bütün bölgelerde kablolama işlemleri tamamlanmıştır.

2-)EGO Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 24.08.213 de ayrılan 120 Yapracık ve 121 Turkuaz hatları günün son 5 seferinde ortak olarak her iki tarafa girerek tamamlanacaktır.

3-)Yapracık TOKİ-Sincan hattında yeniden düzenlenmeye gidilmiştir.Eylül ayı içerisinde hafta içi sefer sayısı 9 Cumartesi 4  Pazar 2 olarak belirlenmiştir.

4-)Yapracık TOKİ Konutlarında kesin kabul süreci başlamıştır. Kesin kabul heyeti 2. Bölge 3. Bölge 7. Bölge 9. Bölge 14. Bölgede çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır.

5-)Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemi montajı devam etmekte olup bu ay (1,2,7,8,9,10,11,12,14) toplam 9 bölgede tamamlanmıştır.

6-)Yaklaşan soğuk havalar ve mevsimsel değişiklik nedeni ile doğalgaz-ısınma çalışmalarının aksamaması için teknik ekip ve müteahhit firma hazırlıklarını sürdürmekte olup arızaların giderilmesine çalışmaktadır.

7-)Yapılan görüşmeler sonucu Büyükşehir Kent Estetiği temizlik araçları ile anayollarda orta kaldırım kavşak temizlikleri gece geç saatlere kadar sürekli yapılmaktadır.

8-)Blok temizlikleri, otopark temizlikleri ve her akşam saat: 20:00 çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır.

9-)Tüm bölgelerdeki çöp konteynerleri ilaçlanmıştır.

10-)Türk Telekom fiber optik kablolama çalışmaları bitmiş olup, abonelik işlemleri başlamış, telefon ve internet erişiminden faydalanmaya başlanılmıştır. Bölgemizde Türk Telekom Başmüdürlüğü tarafından mobil abone merkezi konuşlandırılmış abone olacak site sakinlerimiz Yapracık bölgesinden abonelik işlemlerini yaptırmaktadırlar.

11-)Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

12-)Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

 

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.

 

TEKNİK EKİP EYLÜL 2013 ÇALIŞMA RAPORU


1-) 1-2-7-8-9-10-11-12-14. Etaplarda şifrematik çalışması tamamlandı.

2-) Tüm bölgelerde toplam 128 Adet uydu arızası giderilmiştir.

3-) 9. Bölgede 73 adet hidrofor arızsı giderildi.

4-) 25 adet blokta Sirkilasyon pompa arızası ve kolon tıkanıklığı sorunu giderildi.

5-) 2 Bölgede 12 adet çevre aydınlatma sorunu giderildi.

6-) 9 Blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayacı yağlama işlemi yapıldı.

7-) 5 Bölgede 26 adet güneş enerji sistemi arızası giderilmiştir.

8-) 3 Bölgede 14 adet blok iç aydınlatma arızası giderilmiştir.

9-) 7 Bölgede 70 adet giriş kapısı arızası giderilmiştir.

10-) 1. Bölgede 10 blokta kış öncesi önlem için antifriz dolum işlemi yapılmıştır.

 

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi