Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi Ekim 2013 Faaliyet Raporu
01Kas2013

Yapracık Toki Konutları Site Yönetimi 2013 Yılı Ekim Ayı Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ

(14 BÖLGE)

2013 YILI EKİM AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

 

 

1-) EGO Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından bölgemizde ana yol üzerindeki ada geçişlerine ulaşımı kolaylaştırılacağı düşünülen kavşak, cep vb. çalışmaların yapılabilmesi için etüt proje ekibi tespitlerine başlamıştır.

2-) Yenimahalle Belediyesi Numarataj Şube Müdürlüğü ekiplerince bölgemizdeki adalara mahalle, cadde ve sokak isimleri verilerek levhaların konuşlandırılması için çalışmalar başlamıştır.

3-) EGO Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu Opera hareket noktasından yönlendirilen 120 Opera-Yapracık TOKİ servislerinin saat 08.00 ve 08.30 servisleri Sıhhiye Köprüsü üzerinden Celal Bayar ve Yeni Ankara Bulvarını takiben Eskişehir yolu- Yapracık TOKİ-Eskişehir yolu-İnönü Bulv. nı kullanacağı belirtilmiş ve servisler arttırılarak yeniden düzenlenmiştir.

4-) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde ‘’Atık Yağ Toplama’’ sosyal sorumluluk projesine Yapracık olarak destek verilmiş ve dağıtılan bidonlar bloklarda uygun yerlere konuşlandırılmıştır.

5-) Teknik ekibimizce bölge bölge tespit edilen ortak alanlarımızdaki eksiklikler blok blok raporlanarak TOKİ İzleme Kabul Dairesi ve Uygulama Dairesine yazılı dilekçe ile 30.10.2013 tarihinde yeniden başvuru yapılmıştır.

6-) Bölge genelinde Kalorimetrelerin devreye alınabilmesi için teknik ekibimizin de desteği ile müteahhit firmalarca çalışmalar devam etmekte ve 1,4,7. Etaplar haricindeki tüm etaplarda önümüzdeki ay itibari ile okuma ve paylaştırma yapılabileceği firma tarafından bildirilmiştir.

7-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi montajı 8,9 ve 10. Etapta tamamlanmış olup sistem devreye alınmıştır. Diğer bütün bölgelerde de kablolama işlemleri tamamlanmıştır.

8-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemi montajı 4,6. Etapların bir kısmı ve 13. Etap haricindeki tüm etaplarda tamamlanmıştır.

9-) Yaklaşan soğuk havalar ve mevsimsel değişiklik nedeni ile doğalgaz-ısınma çalışmalarının aksamaması için teknik ekip ve müteahhit firma hazırlıklarını sürdürmekte olup arızaların giderilmesi için çalışmaktadır. Bölge genelinde hava durumuna göre kombiler kontrollü bir şekilde yakılmaktadır.

10-) Bölge genelinde Ada içi kaldırımlarda, blok çevrelerinde, otoparklarda periyodik olarak genel temizlik yapılmaktadır.

11-)Yapılan görüşmeler sonucu Büyükşehir Kent Estetiği temizlik araçları ile anayollarda orta kaldırım kavşak temizlikleri gece geç saatlere kadar sürekli yapılmaktadır.

12-) Blok temizlikleri, otopark temizlikleri ve her akşam saat: 20:00 çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır.

13-) Çöp konteynerleri ilaçlanmıştır.

14-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

15-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

 

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.

 

 

TEKNİK EKİP EKİM 2013 ÇALIŞMA RAPORU

 

 

1-) 93 Adet uydu arızası giderilmiştir.

2-) 6. Bölgede 60 adet hidrofor arızası giderildi.

3-) 30 adet blokta Sirkilasyon pompa arızası ve kolon tıkanıklığı sorunu giderildi.

4-) 3 Bölgede 20 adet çevre aydınlatma sorunu giderildi.

5-) 3 Bölgede 14 adet güneş enerji sistemi arızası giderilmiştir.

6-) 3 Bölgede 30 adet iç aydınlatma arızası giderilmiştir.

7-) 3 Bölgede 60 adet şifrematik ve giriş kapı arızası giderilmiştir.

8-) 8.9. ve 10. Bölgede güvenlik kamera montajları yapılmıştır.

9-) 11. Ve 13. Bölgelerde kesin kabul öncesi eksiklik tespiti yapılmıştır.

10-) 2 bölgede çevre sulama arızaları giderilmiştir.

11-) 7. Bölgede 39 bloğun kalorimetre şaft altı bağlantıları yapıldı.

12-) 1.2.7.9.12. ve 14. Bölgelerdeki güneş enerji sistemlerinin kış öncesi donmaya karşı emniyete alınması sağlandı.

13-) 3 blokta gaz kaçağı arızası ve bloğa giren gazın basınç ayarları için gerekli malzeme montajı ve ayarları yapıldı.

14-) 1.3.7.9. ve 10 bölgede yangın alarm sistem ve sensor arızaları giderildi.

 

 

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi