Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi Aralık 2013 Faaliyet Raporu
31Ara2013

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi Aralık 2013 Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ
(14 BÖLGE)
2013 YILI ARALIK AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

1-)  Etkili başlayan kar yağışı ile birlikte Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimlerinin talebi üzerine Büyükşehir ve Etimesgut  Belediyesi kar temizleme araçları ve tuz     kamyonu ile ana arterlerde gerekli çalışmalar yapılmıştır.

2-) Devam edecek olan kar yağışı ile birlikte oluşacak olan buzlanmaya karşı önlem olarak Büyükşehir Belediyesi'nden 2 kamyon tuz tedarik edilerek acil müdahale ekipleri gelene kadar otobüs güzergâhları ve ana arterlerde tuzlama yapılacaktır.

3-) Ada içi geçişlerde, otopark ve blok girişlerinde oluşabilecek buzlanmaya müdahale edebilmek amacı ile her etap için kar tuzu alımı yapılmıştır.

4-) Yapracık TOKİ Konutlarında, Asansörlerin Periyodik Bakımı İşi kapalı zarf usulü ile ihale edilmiş ve 2 firmanın katılımı sonucu en iyi teklifi veren asansör firması ile sözleşme aşamasına gelinmiştir.

5-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi montajı 2.4.7.8.9.10 ve 13. Etaplarda tamamlanmış olup sistem devreye alınmıştır. Diğer bütün bölgelerde de   kablolama işlemleri tamamlanarak kamera montaj çalışmaları devam etmektedir.

6-) Yapracık TOKİ Konutlarındaki Su Depolarının Dezenfekte Edilmesi İşi kapalı zarf usulü ile ihale yapılmış olup, ihale onay sürecine geçilmiştir.

7-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemi montajı 6. etap haricindeki tüm etaplarda tamamlanmıştır.

8-) Yapracık TOKİ Konutları site yönetimlerince Asansör, Kalorimetre ve Güneş enerji panelleri ile ilgili durum raporları 19.12.2013 tarih ve 079222 sayılı kayıt ile TOKİ Finansman Daire Başkanlığı’ na teslim edilmiştir.

9-) Yapracık TOKİ Konutlarındaki Merkezi Isıtma Sistemi Isı Gider ve Sıcak Su Sayacı Okunması, Paylaştırılması ve Faturalandırılması işi kapalı zarf usulü ile ihale edilmiş olup, ihalede onay sürecine geçilmiştir.

10-) Yapracık TOKİ Konutlarında “Suriye İçin Yardım Vakti” konulu Yardım faaliyeti kapsamında kampanya başlatılmıştır.

11-) 11. ve 13. Etaplarda kırmızı etiket almış olan asansörlerdeki eksikliklerin giderilmemesi ile ilgili yazı, 27.12.2013 tarih 080722 sayılı kayıt ile TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı’ na ve Metroplan Müşavirlik firmasına teslim edilmiştir.

12-) Blok temizlikleri belirli aralıklarla yapılmakta ve her akşam saat: 20.00’ da çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır.

13-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

14-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

15-) Bölgemizde Jandarma tarafından gece devriye ekipleri güvenlik kontrolü yapmaktadır.

 

TEKNİK EKİP ÇALIŞMA RAPORU

1.    1-2-4-7-8-9-10-11-12-13-14. Etaplarda şifrematik çalışması tamamlandı.
2.    89 Adet uydu arızası giderilmiştir.
3.    5 bölgede 45 Adet Hidrofor arızası giderilmiştir. (Genleşme hava dolaşımı, iç takımlarının değişimi, basınç ayarlarının yapılması, çek valf ve şamandıra değişimleri ayrıca        donan hidroforların geçici olarak çözümü)
4.    26 Adet blokta sıcak su arızası giderilmiştir. (Pompa değişimi, filtre temizliği ve kodlama hataları düzeltilmiştir)
5.    1. ve 14. Bölgede adet dış aydınlatma arızası giderildi.
6.    15 blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayaç yağlaması yapıldı.
7.    7 ayrı bölgede Güneş Enerjisi sistemi donmaya karşı emniyete alındı.
8.    1-2-3-4-6-7-8-9-10-11-12-13-14.Etaplarda ofis kameralarının montajı tamamlanmıştır.
9.    2 bölge 30 adet blokta iç aydınlatma arızaları giderilmiştir.
10.  10 ayrı Bölgede 80 adet kapı ve şifrematik arızası giderilmiştir.
11.  4 ayrı bölgede 13 adet blokta ortak mahaldeki peteklerin (tıkanıklık ve su kaçağı) arızaları giderildi.
12.  2 adet bölgede 6 bloğun sıcak su kolonundaki (tıkanıklık ve su kaçağı) arızaları giderildi.
13.  15 blokta kazan dairesi ve hidroforların kontaktör ve termiklerin değişimi yapıldı.
14.  8 bölgede 160 blokta ısınma sorunu (pompa değişimi, filtre temizliği, otomasyon arızaları ve ayarları, sigorta değişimi yapılarak) giderildi.


Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.