Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi Ocak 2014 Faaliyet Raporu
05Şub2014

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi Ocak 2014 Faaliyet Raporu

 

YAPRACIK TOKİ KONUTLARI SİTE YÖNETİMİ
(14 BÖLGE)
2014 YILI OCAK AYI GENEL FAALİYET RAPORU

 

 

1-)  EGO Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelere istinaden Yapracık-Opera sefer sayıları yeniden düzenlenmiş olup, güncellenmiştir.

2-) Kalorimetreler ile ilgili yeni yüklenici firmalar, müteahhit firma ve müşavir firmalarla görüşülerek problemlerin hızla çözülebilmesi için tespit çalışmaları yapılmaktadır.

3-) Tüm etaplar için bina girişlerinde kirliliği önlemek amacı ile ve kış aylarında kaydırmazlık özelliğine sahip kıvırcık paspas alımı yapılmıştır.

4-) Binalardaki koku probleminin giderilmesi için çalışma başlatılmış olup, çözümü için planlamalar yapılmaktadır.

5-) Yapracık TOKİ Konutlarına, Kameralı güvenlik sistemi montajı 1.2.3.4.7.8.9.10 ve 13. Etaplarda tamamlanmış olup sistem devreye alınmıştır. Diğer bütün bölgelerde de   kablolama işlemleri tamamlanarak kamera montaj çalışmaları devam etmektedir.

6-) Yapracık TOKİ Konutlarındaki Su Depolarının Dezenfekte Edilmesi İşi kapalı zarf usulü ile ihale yapılmış olup, en iyi teklifi veren firma ile sözleşme aşamasına gelinmiştir.

7-) Bina giriş kapılarına şifreli ve kartlı kilit sistemi montajı tüm etaplarda tamamlanmıştır.

8-) Yapracık TOKİ Konutlarındaki Merkezi Isıtma Sistemi Isı Gider ve Sıcak Su Sayacı Okunması, Paylaştırılması ve Faturalandırılması işi kapalı zarf usulü ile ihale edilmiş olup, yeni okuma firmaları ile sözleşme aşamasına gelinmiştir.

9-) Yapracık TOKİ Konutlarında “Suriye İçin Yardım Vakti” konulu Yardım faaliyeti kapsamında kampanyaya katılım gösteren bölgelerdeki paketler teslim edilmiştir.

10-) Blok temizlikleri belirli aralıklarla yapılmakta ve her akşam saat: 20.00’ da çöpler blok görevlileri tarafından dairelerden alınmaktadır.

11-) Tüm bölgemizde bulunan sitelerimizde karasal, merkezi sistem yayın erişiminde oluşan arızalara uydu ekibimiz tarafından müdahale edilmekte arızalar giderilmektedir.

12-) Ortak alanlarımızda gün içerisinde çıkan arızalar Site Yönetimi bünyemizde bulunan teknik elemanlarımız tarafından giderilmektedir.

13-) Bölgemizde Jandarma tarafından gece devriye ekipleri güvenlik kontrolü yapmaktadır.

 

TEKNİK EKİP ÇALIŞMA RAPORU

1.    Tüm Etaplarda şifrematik çalışması tamamlandı.
2.    75 Adet uydu arızası giderilmiştir.
3.    4 bölgede 40 Adet Hidrofor arızası giderilmiştir. (Genleşme hava dolaşımı, iç takımlarının değişimi, basınç ayarlarının yapılması, çek valf ve şamandıra değişimleri yapıldı.
4.    65 Adet blokta sıcak su arızası giderilmiştir. (Pompa değişimi, filtre temizliği ve kodlama hataları düzeltilmiştir)
5.    2.8.11.13 ve 14. Bölgede adet dış aydınlatma arızası giderildi.
6.    10 blokta hidrofor, kazan dairesi filtre ve motor bakımları ile doğalgaz sayaç yağlaması yapıldı.
7.    4 bölge 50 adet blokta iç aydınlatma arızaları giderilmiştir.
8.  6 ayrı Bölgede 45 adet kapı ve şifrematik arızası giderilmiştir.
9.  2 ayrı bölgede 5 adet blokta ortak mahaldeki peteklerin (tıkanıklık ve su kaçağı) arızaları giderildi.
10.  2 adet bölgede 3 bloğun sıcak su kolonundaki (tıkanıklık ve su kaçağı) arızaları giderildi.
11.  10 blokta kazan dairesi ve hidroforların kontaktör ve termiklerin değişimi yapıldı.
12.  7 bölgede 150 blokta ısınma sorunu (pompa değişimi, filtre temizliği, otomasyon arızaları ve ayarları, sigorta değişimi yapılarak) giderildi.
13. Blok giriş aydınlatma sensorlarının duy ve ampul değişimi 7. 8. ve 13. Bölgede devam etmekte.
14. 2. Bölgede kalorimetre sistemlerindeki kablolama, sayaç tıkanıklığı ve termostatik vana arızaları giderilmesi işi devam etmektedir.
15. 3.bölgede kapı hidroliği takılması işi devam etmektedir.

Siz değerli site sakinlerimize daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için gördüğünüz eksiklikleri Site Yönetim Ofislerimizde görev yapan Halkla ilişkiler personellerine bildirmeniz halinde eksikliklerin hemen giderilmesi sağlanarak sizlere bilgi verilecektir.